Podziel się z innymi:

Fot. Ryszard Wyszyński

9.10.2005 r. Zdjęcie Archiwalne 25 “Bieg Podzamcze”

Zaproszenie na 43. „Bieg Podzamcze”

W najbliższą niedzielę 24.09.2023 br. odbędzie się w Wałbrzychu bieg przełajowy, organizowany już po raz 43. „Bieg Podzamcze”. Kobiety pobiegną na dystansie 4 km a mężczyźni 9,6 km z podziałem na kategorie wiekowe. Zapisy do biegu przyjmowane będą w dniu imprezy od godz. 9.00 do 10.30 w siedzibie OSK „Podzamcze” start o godz. 11.00. Organizatorem biegu jest: Ośrodek Społeczno – Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu, Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Wałbrzychu.

Impreza, w której zawodnicy rywalizować będą o puchar Fundacji RECAL, zgłoszona została do ósmej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu. W trakcie imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka opakowań aluminiowych pn. „Każda puszka cenna” oraz akcja promująca zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia, zorganizowana przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wałbrzychu.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. . – Szczególnie gorąco zapraszam koleżanki i kolegów, którzy uczestniczyli w ubiegłych latach w „Biegu Podzamcze” będzie to okazja do spotkania, kibicowania i wspomnień mówi Kazimierz Staszewski z OSK „Podzamcze” związany z biegiem od 1980 roku