Podziel się z innymi:

Fot. Ryszard Wyszyński

W Wałbrzychu, na Piaskowej Górze, można zobaczyć interesujący i przyciągający uwagę mural, który ma na celu zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w treningach sekcji piłki nożnej Klubu Sportowego “Górnik” Wałbrzych.

Mural, można zobaczyć na bocznej ścianie garaży przy ul. Dunikowskiego, obok szkolnego boiska dawnej Szkoły Podstawowej 37. Jego usytuowanie w tym miejscu jest bardzo trafne, warto bowiem przypomnieć, że wymieniona szkoła była aktywnego z uczestnictwa z sukcesami, w szkolnych zawodach sportowych. Asfaltowe szkolne boisko znane też było z meczy piłki nożnej – amatorów – rozgrywanych w każdą niedzielę, przez wiele lat. Widoczny na koszulce piłkarza emblemat – Górnika, ma na celu wzmocnienie lokalnej tożsamości i dumy z przynależności do klubu. Na muralu jest także hasło motywacyjne, które ma zainspirować młodych mieszkańców dzielnicy Piaskowa Góra do rozwijania swoich sportowych pasji i dołączenia do sekcji piłki nożnej KS “Górnik”.

Klub Sportowy “Górnik” Wałbrzych jest znany z długiej tradycji sportowej i sukcesów drużyn piłki nożnej oraz wychowania świetnych zawodników. I pamiętajmy też o tym, że KS „Górnik” kontynuował tradycje piłkarskie kresowego Borysławia, skąd pochodziła większość polskich mieszkańców przybyłych do Wałbrzycha tuż po II wojnie światowej. Piękną kartę w historii klubu zapisała Kopalnia Węgla Kamiennego „Wałbrzych” dzięki, której klub powstał i mógł funkcjonować aż do jej zamknięcia. I ten mural nich będzie też zaproszeniem do kibicowania drużynom Górnika. Kibice klubu znani są w całej Polsce z przywiązania do swoich biało-niebieskich barw i to bez względu, w której aktualnie lidzie gra ich drużyna. Zawsze żyją nadzieją, że Górnik, jak przed laty, powróci jeszcze do 1. ligi, a juniorzy powtórzą sukcesy, jakie mieli piłkarze, w historii aż dwukrotnie, zdobywając tytuł Mistrzów Polski. Niech mural będzie symbolem zaangażowania klubu w rozwój młodych talentów oraz promocję zdrowego i aktywnego trybu życia wśród mieszkańców Wałbrzycha.


RW